MTÜ Eesti Jahinaised külastasid rahvusvahelist jahimessi Riihimäel

/ / Blogi, Jahinaiste blogi

Jahinaised messil-1

MTÜ Eesti Jahinaised külastasid rahvusvahelist jahimessi, mis korraldatakse Soomes Riihimäe Urheilupuistos 1972. aastast alates. Õppereis algas laupäeva varahommikul, mil sättisime ennast kella 7:30 väljuvale laevale, sadamas ootas meid vastas buss, mis sõidutas jahihuvilised messi alale.
Päev oli täis põnevust ja uudistamist. Jahivarustuse valik ajas silme eest kirjuks ja kohati oli suur ettevõtmine, et tunglevast rahvamassist läbi murda ning endale meelepärast eset selga sobitada. Uhke ja liigiküllane trofeedenäitus pani iga külastaja korraks vaimustusest õhku ahmima. Igal sammul pakkusid toitlustajad ja kauplejad isuäratavaid hõrgutisi alustades põhjapõdra lihaga kuni hobuse konservini välja.
Kõige meeldejäävam ja põnevam oli kohtumine Hispaania ja Poola jahimeestega kes olid esindatud messil koos Global Trophy Logistics firmaga. Nende boksis olid väljas nii kaelkirjaku, zebra, tüügassea kui ka karu topised, mis olid suurteks tõmbenumbriteks. Kohtumine nendega tõi kaasa jutuajamise jahindusest, kütitavadest loomadest erinevates riikides (Hispaanias näiteks ei ole põtra ega kobrast), ühisjahtidest kui ka jahinaistest ja nende tegemistest mõlemas riigis. Vahetasime omavahel kontakte, ning saime ka teada, et nii Hispaanias kui ka Poolas on aktiivseid jahinaisi kellega ühendust võtta. Hispaanias saime ka „Noorte Jahinaiste ühenduse“ kontakti ning tänaseks oleme ka nendega ühendust võtnud ja tutvustanud meie MTÜ tegemisi ning koostöö võimalusi.
Päev lõppes tagasisõiduga Tallinnasse toredas seltskonnas ning muljetamist messist jätkus terveks tagasisõiduks.

You must be logged in to post a comment.