Metsaistutus ja laskevõistlus

/ / Blogi

Kevad on nii suure hooga uksest ja aknast sisse piilumas, et on lausa patt nädalavahetusel toas istuda.

Laupäeval 14.05 sai pang ja labidas kaasa haaratud ja osaletud Tori-Sindi Jahiseltsi metsaistutamisel. Tegemist on iga-aastase ettevõtmisega, kus Tori-Sindi jahimehed saavd kokku, et üheskoos veeta üks tore päev ja anda panus noore metsa istutamisele.
Vihmast ilma trotsides, istutasime kokku üle nelja tuhande kuusetaime, minu panuseks jäi nelisada taime, läbimärjad riided ja positiivne elamus. Võin julgelt öelda, et mina olen oma jõulukuused kõik ette ära istutanud :)

Toekas supp ja grillil valminud vorstikesed aitasid keha kinnitata ja vaimu valmis seada laskevõistluseks. Päeva teises pooles ootas kõiki jahimehi mõõdu võtmine laskevõistluses, mida kutsutakse meie seltsis “Kangru Kuldiks.”

Lasta tuli sileraudsest jahipüssist distantsil 35m seisvat märki ja vintraudsest püssist distantsil 100m. Vindi laskmisel sai viis lasku lasta istudes ja viis käelt püsti seistes.
Olles soetanud oma sileraudse püssi alles paar kuud tagasi, oli minu jaoks laupäevane ettevõtmine natukene ka oma püssiga sinapeale saamine. Eelnevalt sai proovitud ja jooksutatud viit erinevat laskemoona, kuniks sain kätte selle õige tunnetuse ja kuuli jooksu.

Kõik saime oma püssid tahmaseks ja punktid kirja. Päev lõppes piduliku autasustamisega ja rändkarika üle andmisega.

 

Juulia