Kogume raadiosaatjaid, sooja pesu ja konserve Ukraina heaks!

/ / MUUD ÜRITUSED

Tänaseks päevaks on raske leida eestlast, kes ei oleks juba oma suuremat või väiksemat panust Ukrainlaste aitamiseks andnud sellel raskel ajal. Siiski käib Ukrainas siiani äge sõda ja inimestel on puudus kõigest. MTÜ Eesti Jahinaised püüab omalt poolt kaasa Märjamaa vabatahtlikke, kes varustavad Ukrainlasi autodega. Kuna talv on tulekul, on järjest enam erinevaid muid vajadusi inimestel, kes elavad rindel. Vabatahtlikud on saatnud juba 30 autot ja kõpitsetakse järgmisi. Ka jahinaiste liikmed on juba oma panuse andnud ning lisaks autole saatnud ka konserve ja tankide peatamiseks keevitatud “Siile”.  Aga väga on puudu justnimelt talvisest varustusest: SOE – või TERMOPESU, mida soojem, seda parem. Samuti on osades lõikudes puudu raadiosaatjatest ja kindlasti on igasugune toiduabi hädavajalik. 

Ootame kõigilt, kel on võimalus panustada järgmiseid asju: 

SOE PESU (võib olla kasutatud, korralik või uueväärne, võib soetada erinevaid suuruseid ja need saata) ja ka soojad sokid!

RAADIOSAATJAD (võib olla kasutatud, töötav, akuga ja kui on teada mingid vead, need välja loetleda, käivad enne elektriku käest läbi)

KONSERVID (igasugune toiduabi on oodatud)

RAHALINE ANNETUS (rahalist annetust kasutame sooja pesu ostmiseks, kuna sellest on talvisel perioodil kõige enam puudus), ülekandes märkida selgituseks UKRAINA, MTÜ Eesti Jahinaised IBAN: EE157700771001278063 (AS LHV Pank)

Järgmised autod lähevad Ukrainasse juba novembri keskel ning ootame kõiki annetusi 15-ndaks novembriks. Kõigil, kellel on midagi pakkuda või jagada, palun võtke ühendust jahinaised@gmail.com, mariapohako@gmail.com või 56669852 (Maria Põhako, võib ka messengeri kirjutada). Samuti võib pakkuda erinevat kasutatud tehnikat (autod, läpakad jne), millest võiks rindel puudus olla. 

Eestis on juba väga häid ning edukaid algatusi Ukraina abistamiseks küll aga Ukraina on lihtsalt nii suur riik ja rindejoon on väga pikk ja kõik abi ei jõua erinevate lõikudeni, seega püüame saata oma panuse piirkonda, mis on meie vabatahtlikega seotud ja suheldakse otse, millest puudus kõige enam on. 

Lisan siia ka EJS poolt algatatud kampaanialingi:

EJS jätkab lihakonservide kogumisega Ukraina heaks

ja Slava Ukraini MTÜ lehe, kust leiab infot igasuguse humanitaarabi kohta, mida eestlased juba jagavad ja millest on puudus:

https://slava.ee/kuidas-me-aitame/

You must be logged in to post a comment.