Jahis ainult naised – 24. oktoober Põltsamaal

/ / Jahid, Uudised

Sära silmis, õhetus põskedel… kui need naised ise ka teaks, milline nooruslikkus neist õhkab, kuivõrd elujõust pakatavad nad on pärast neid rituaalseid käike loodusesse. Puude ürgne kutse ja kuukiirte paitav hellus meelitab naised ikka vähemalt kord aastas metsa, et täita ennast energiaga, saladusliku metsavaimuga, naiseliku tugevusega. Jahinaistele jääb ühest korrast aastas kuukiirte paistel vihtlemisest väheks. Ikka rohkem ja uhkemalt. Et metsa minek ja sealt tulek oleks kui pidupäev. Iga kord ei lähe saladuslikult, vaikselt, omaette, läheme ka suurema seltskonnaga – jahimeestega. Siis ei lähe vihtlema, lähme hoopis jahile. Ja kui naised juba kõik kokku saavad ning koos metsa lähevad, siis see ongi pidupäev.

„Elutervetel huntidel ja elutervetel naisterahvastel langevad teatavad hingejõujooned kokku: mõlematel on terav haistmismeel, mängualdis vaim ja kõrgendatud pühendumisvõime. Hundid ja naisterahvad on sugulased oma uudishimuliku loomuse poolest, oma suure hingejõu ja kannatlikkuse poolest.“ (’Naised, kes jooksevad huntidega’ Clarissa Pinkola Estés)

Mis võiks olla see, mis naised huntide moodi metsa meelitab? Ürgne kutse või tsivilisatsiooni üksluine ja kiirust täis vooklemine, mis nii kaugeks jääb metsast ja maast, janu värske õhu järele, rohelise muru ja puudelehtede järgi, võimalus laadida end ehtsa ja eheda energiaga, jättes, kasvõi viivuks, seljataha kõik tehislik ja olmeline – see vast jooksutab naised metsa poole. Iha näha elu oma kõige rikkumatumal kujul, saada osa looduse ringist ja olla iseenese peremees ellu jäämise kauni kunsti ikkes. Loomad, linnud, mets ja vaikne õhuküllus muudavad jahil käimise asendamatuks seikluseks. Seiklused aga hoiavad naised värskete, nooruslike ja elutervetena, täis pakatavat elujõudu ja energiat.

Ühisjahtidega ei käi tänapäeval kaasas enam sellist iidset rituaalsust, see on asendunud kooskäimise nautimisega ning tahtega lihtsalt olla ja olla veel rohkem metsas, koos teiste ’metsalistega’, naistega.

Oleme loonud uue kombe ja traditsiooni ühisjahi hooajaks naistele, kes teab, ka see võib kunagi muutuda osaks naiste jahirituaalidest. Praegu veel on tegu mõnusa üritusega, kuhu on oodatud kõik asjahuvilised naisterahvad – jahinaised nii kütiliini kui ka ajusse.

Kui soov ja vajadus tuleneb meie, jahinaiste, endi kontaktist ja läbisaamisest loodusega, siis jahimehed ja –seltsid on need, kes pakuvad võimalusi väljunditeks. Sedakorda on jahinaised oodatud sügisesele naiste ühisele suuruluki jahile „Jahis ainult naised“ Põltsamaa Jahiseltsi maadel. Pidupäev metsas leiab aset 24. oktoobril, õhtu püüame lõpetada elutervetele naistele kohaselt. Sel aastal on õhtune istumine omaette väljakutse ja stiili näitamise võimalus – väärikatele kleitidele omaste vääriliste ehetega – igal naisel mõni karusnahast (või muust vääristatud jahisaagist) detail või ehe. Naised, pead tööle ja vaim vahedaks!

Kõik täiendavad küsimused ja registreerimine palume saata aadressile: jahinaised@gmail.com.