Jahis ainult naised 2018

/ / Jahid, Jahinaiste blogi

Jahis ainult naised toimus juba 9-ndat korda ning teist korda Kullaveres. Sedakorda võtsid meid vastu Pala Jahtkonna jahimehed. Ilm oli suurepärane ja külalislahked jahimehed olid ette valmistanud kohvilaua ning maitsva hommikusöögi. Hommikul tuhises Jahinaisi ja jahimehi Raivo õuel igas suunas. Ka koerad olid õue peal. Küll rihmastatud, siiski asjatundlikult andsid märku, et käes on jahipäev.

Hommik algas nagu ikka pasunapuhumise ning sissejuhatuse ja ohutustehniliste suunistega. Seejärel jagati juba naised erinevate kütiliini vanemate käe alla ja algas sõit metsapoole. Esimeses ajus liikus 5 looma, lehm vasikaga, lehm kahe vasikaga ja pull. Koerad ning ajumehed töötasid usinasti, et loomad kütiliini poole liiguksid, aga vot näe! Kavalamad loomad liikusid ikka piki kütiliini ja nii sai neid imetleda üsna mitu Jahinaist ja jahimeest, aga lasta ei tohtinud. Hommikul lepiti kokku, et ohutuse tagamiseks aju poole ei lase. Nii jooksis lehm vasikaga 200-100m kauguselt läbi piki kütiliini ja lubas ennast imetleda. Ülejooksu kohast õnnestus vasikas küttida. Seejärel oli kuulda raadiosaatjasse, et üks pull seisab samuti metsa ääres ja kuidagi ei taha kütiliini ennast pressida. Ka nagu oleks hommikust instruktaaži kuulanud ja ootaski head momenti pääsemiseks. Sedakorda ajasid ajumehed ikkagi looma liikuma ja kannatlik kütt sai käe valgeks.
Edasi mindi juba naabermetsa ja kiirelt kütid, aju paika. Jaht algab! Aga ohhoo! Selles metsas olid värsked karujäljed! Kedagi see ei morjendanud, ajumehed liikusid edasi, koerad said värsket karupesa haukuda ja uriseda suurest segadusest. Lõpeks see karu ennast ka kütiliinis ilmutas ja tuhatnelja teise metsa poole jooksis. Aju lõpp! Oli aeg keskkonnainspektsioonile ennast tutvustada ning lõunatada.
Kolmas mets oli juba tuttav. Kaks aastat tagasi sai samuti Kullaveres jahil käidud ja üks jaht peeti Pala Jahtkonna maadel. Mets oli vägagi tuttav! Metsas liikumist oli. Metsas olid ka hagijad, kes truult jänest ajasid ja kütiliini sellega elevile ajasid. Üsna aju lõpus liikus üksik lehm küttide ette ja veel ühel kütil õnnestus käsi valgeks saada. Jaht läbi, algas koerte kokku korjamine. Muidugi oli metsas veel loomi ja koertel oli tükk tegemist nende ajamisega. Aga kuna aju oli kuulutatud lõppenuks, said viimased loomad rahulikult üle kütiliini joosta. Seda märganud, andsid ka koerad ennast lõpuks kätte. Kütitud uluk vinnati kasti ja sõitsime jahipäeva lõpetama! Pooled naised kihutasid lubatud sauna ja teised hommikusesse kogunemispaika maksa sööma! Nalja kui palju, siiski lõpetati jahipäev piduliku pasunaheli saatel.

Sedakorda Jahikuningannat nimeliselt välja ei kuulutatud. Kõik naised olid kuninganna eest nii kannatlikkuse, seltskonna kui ka usina töö puhul. Mehi kiitsime samuti visa korraldustöö ning kannatlikkuse eest! Uhke pidulaud oli avatud ja viimsed saunalisedki aeti laua taha, et avaldada tänusõnad:

Huntlocile koostöö eest MTÜ Eesti Jahinaistega
Häädemeestele Jahinaiste jahtide toetamise eest veega
Kabli pagarile maitsva ning kauni küpsetise eest
Kadrina mõisa väärika vastuvõtu, hea atmosfääri ning maitsva pidulaua eest
Prikele meeldiva mulli ning maitseelamuse eest

Helges Talinurmele ning Peeter Hussarile tänu koostöö eest Jahinaistega aastaringselt
ning samuti täname Eesti Jahimeeste Seltsi ning Andrat toreda kajastuse ning usinalt veedetud jahipäeva eest :)

Täname pasunameest Lauri Kalvit ning Ene Muts’i ilusa jahialguse ning väärika lõpu puhumise eest.

Muidugi ei saa üle ega ümber, tänasime mis me tänasime, aga ikka jäi väheke tänuvõlga õhku – Pala Jahtkond, eesotsas Raivoga, kes toetavad Eesti Jahinaisi ja siiralt usuvad meie ettevõtmisse! Kullast seltskond ja kullast jahimehed! Alati on tore tulla Kullaverre jahile, naisi seal hoitakse :) 

Galerii on leitav:
Jahis ainult naised 2018

Samuti näeb Andra kokkuvõtet:
Jahis ainult naised EJS kokkuvõte

Suur tänu ka Romulus Studiole video ning koostöö eest MTÜ Eesti Jahinaistega:

Toetajad:

You must be logged in to post a comment.