Jahinaised koprajahil

/ / Jahid

Hooaeg on alanud ja jaht koprale läks käima. Alustasime Velise jõest ja juurisime välja kahte pesakonda. Algatusel oli seljataga tugev kogemus ning hea luure ning selle aasta koprajaht oli ka kohaikele üks edukamaid. Muidugi ütlevad jahinaised selle peale, et jaht, kus naise käsi mängus, on Diana õnnistusega ning kipubki edukas ja asjalik olema.

Päev läks kiirelt ja tegemist jagus. Koht koprajahiks oli hea, jões vett alla saada on enamjaolt üsna keeruline, aga kus see on võimalik, on veelangus kiire ning saab jahiga üsna kiirelt alustada ja jõuab põhjalikumalt kontrollida kõiki kopra tegutsemisjälgi ja -kohti. Kobras, küll kohmakas maa peal, on vees osav põgeneja ning oma urgudes oskab kõige paremini orienteeruda. Sellest loomast on ka suure seltskonnaga toimetadaes või paljude koertega võimalik kergelt ilma jääda. Kuid kogenud jahimehed oskasid juhendada ja seekord oli seltskond tõesti piisavalt suur, et väga ägedate käikudega jõekallas ( käigud olid mööda kallast omavahel pikalt ühendatud) ning 10 kahva, mis jahile kaasa sai võetud, leidsid enesele potensiaalse passimise koha ja enamus kahvad said ka kopraga kokku puutuda, kes edukamalt, kes mitte nii väga. Siiski oli töö põhjalik ja jahimelu jagus igale jahimehele. Kõikse noorem jahimees , 2 kuud, muidugi arvas asjast omamoodi ning jättis suuremad jahiseiklused ema jäädvustada, aga värskest õhust oskas rõõmsalt lugu pidada ka tema ;)

Jõe ülemjooksul toimetati niisamuti  – vesi alla, koerad urgusid kontrollima ning edasi juba pesa kontrollima ja samuti läks õnneks. Päeva lõpuks oli saak 13 kobrast kahest pesast. Samuti nägid noored jahinaiste kasvandikud üht minki ujumas võrkude suunas. Elamusi kõigile ning igale osalejale miskit meeneks ka – kes võttis enesele trofeed seinale, kes nahad ja samuti läks kõik liha eeltöötlusele ja seejärel läheb jagamisele.

Õhtul kostitas peo peremees jahimehi ning jahinaisi kopra seljankaga, suitsetatud kopraga ning 7-kilose täidetud haugiga, lisaks kaunistas lauda värskelt korjatud ja praetud kukeseen, saare külaliste toodud suitsusiig ja -angerjas ning Jahinaine Tene sünnipäevakook ;).

Suured tänud korraldajatele ning tublidele jahieestele ja jahinaistele, kes jahipäeva edukaks tegid ja ilma üle elasid. Ja palju õnne Jahinaine Tenele – soovime ikka põnevaid jahiseiklusi edaspidiseks :)

***

Eelmisel aastal külastas sama jahti lisaks Jahinaistele ka Saksa jahindusajakirja WildHund jahimehed ning reporterid ja tegid jahist kokkuvõtv video:

***

Ja selle aasta piltkajastus:

IMG_7623  IMG_7630    IMG_7624

IMG_7644  IMG_7645  IMG_7707

IMG_7701  IMG_7695  IMG_7646

IMG_7705  IMG_7683  IMG_7714

IMG_7739  IMG_7742  IMG_7745

You must be logged in to post a comment.