Jahimeeste Kokkutulek Võrumaal :)

/ / Blogi, Jahinaiste blogi, Muud üritused

Oli kaunis Ummamuudu nädalavahetus, kui jahimehed otsustasid kõik Võrumaal kokku saada ja omavahel möötu võtta nii keerulisematel kui väheke põnevamatel “jahimehe võistlusaladel”. Puudu ei olnud ka korralikust müügiplatsist ja vägevast peomelust :). Ilmataatki viskas vempkat ja lubas päikese pilve tagant välja ning uputas hoopiski Tallinna tunneleid.

8-10. juuli korraldas Eesti Jahimeeste Selts vägeva Jahimeeste Kokkutuleku, kuhu kogunes ligi 4000 inimest mõnusalt aega veetma ja huvigrupile omast “jahimehejuttu” puhuma. Lasti püssi, esitleti koeri ja tehti ka koerte “show”, käidi kalal ja lahkumise hommikul peibutati nii usinasti ja tõetruult, et ei tahtnudki samme kodu poole seada. Müügiplats ja lasteala olid kirevad ja mitmekülgsed – oli tegemisi jahimeestele ja jahinaistele ning nende meestele, naistele ja lastele. Kõikse põnevam oli muidugi Jahinaiste telk ;), sest seal võis kohata ehedaid, aktiivseid, särasilmseid ja ebamaiseid-kauneid jahidaame. Samuti oli ürituse peasponsor Huntfish Heino ennast sättinud Jahinaiste telgi kõrvale pakkudes Jahinaiste põnevate meenete kõrvale ka maitsvaid uluki- ning kalaroogasid. Ei saa mainimata jätta ka, et Heino võlus kohe esimesel päeval Jahinaised ära nii jõu, nõu kui ka kokakunstiga. Oma parima andsid Jahinaised ka Heino võlumisel ning tulemuseks see, et Heinot võime kohata juba ka sügisesel suursündmusel ja Jahinaiste aasta tähtpäeval “Jahis ainult naised 2016” 22. oktoobril :).

Eesti Jahinaised tänavad Eesti Jahimeeste Seltsi super suurepärase kokkutuleku korraldamise eest! Samuti tänavad Jahinaised Kaitseliitu ning Heino Huntfish tiimi jõu, nõu ja korraldustiimi tubli aitamise eest!

Eraldi tänu läheb ka Läti Jahinaistele, kes tulid kokkutulekule Eesti Jahikoerte Tõuühingu ja MTÜ Eesti Jahinaised kutsel ja osalesid koerte “showl” ning uudistasid ka Jahinaiste telgis. Vahetatud sai nii mõnegi ürituse kutsed ning ka vilksamisi käis läbi mõte korraldada edaspidi ka mõni üritus kahasse. Siiamaani on Läti ja Eesti Jahinaiste suhted ning koostöö tugevad. Koos üritustel käies motiveeritakse üha enam naisi oma jahihuvile rakendust leidma ja samuti on kahe riigi Jahinaiste koostöö väga heaks võimaluseks keskkonnateadlikuse ja jahindusalase info jagamiseks ja seda nii Jahinaiste seas kui ka jahimeeste seas. Läti jahinaised on muidugi Eesti Jahimeeste Seltsiga juba varasemast tuttavad, seda enam aga on iga kutse ja koos veedetud üritus täide tugevale vundamendile. Koostöö ja infovahetus aktiivsed ning suhted “jahisõbralikud”, on lootust, et jahinaiste koostöö annab tulemusi jahimaastikul nii Eestis kui ja Lätimaal ja vundament hakkab kandma ka tormikindlat katust.

Jahinaised tänavad ka jahimehi mõistliku suhtumise eest liiklusohutusse. Teinekord tundub üsna totter seda alkomeetrit tühja tähja pärast puhuda, kui enesetunne juba lubab ehk autorooligi istuda. Siiski ka vähima kahtluse korral tasub alati veel mõni tunnike oodata ja puhata või võimalusel puhuda ja vaadata, mida näitab alkomeeter. Enne kui alkomeetrit kasutada peab muidugi olema veendunud, et alkomeeter on õigesti kalibreeritud ja tulemus vastab tegelikkusele! Sellel aastal tõid Jahinaised endaga kaasa alcoscan alkomeetri, mis oli vahetult enne üritust kalibreeritud ja kontrollitud ning sai kaasa võetud jahimeeste endi turvalisuse eesmärgiga. Turvalisust sai taodeldud küll juba lahkumise hetkeks, siiski teenis alkomeeter eesmärki ja nii mõnigi jahimees veetis mõne tunni kokkutuleku platsil puhates kauem. Kuid ega Jahinaised ei jätnud jahimehi hädas üksinda. Ootasime ikka koos ära, millal alkomeeter nullid ette näitas ja kõikse mees ühiselt kodu poole!

Kohtume juba järgmisel aastal! Seniks aga põnevaid jahimehe seiklusi ning kena jahihooaja avastamist :)!

 

13576615_1118729014851644_4509023343239515834_o  DSC_0008 DSC_0011  DSC_0013  DSC_0043  DSC_0020  13599998_1619616688067778_7968471446957094491_n  DSC_0021  DSC_0040

 

Kokkutuleku kohta leiab täpsema ülevaate ja veel pilte: http://www.ejs.ee/kokkutuleku-parimad-olid-pjl-ja-kivioli/

 

Kindlasti uudistage ka Heino Huntfish kodulehekülge: http://www.huntfish.ee

 

You must be logged in to post a comment.