Esimene saadetis läks teele

/ / Muud üritused, MUUD ÜRITUSED

Eesti Jahinaised kuulutasid Palal “Jahis ainult naised 2022” tänuõhtul välja kampaania, et koguda Ukraina rindelistele sooja pesu ja raadiosaatjaid. Pooleteise kuuga kogusime rahalisi vahendeid sooja pesu soetamiseks, kogusime ka kasutataud ja korralikke pesusid ja kasutatud raadiosaatjaid. Kokku kogusime 12 saatjat, 31 pesukomplekti, üle 40 paari sokke, kampsuneid ja jopesid ning talviseid töökombekaid, tekke, magamismatte ja magamiskoti. Vabatahtlikud, kes toimetavad kogutud kauba rindelistele, olid väga tänulikud. Teele läks 9 autot, hulganisti rehve, droone, magamiskotte ja muud tehnikat, mida rindelt paluti koos Jahinaiste kogutud kaupadega. Vabatahtlikud on omaalgatuslikult juba ligi 40 autot ettevalmistanud ja Ukraina poole teele saatnud koos erineva tehnikaga ning see on omaette tänuväärne!

Iga annetaja võib endale pai teha ja igal annetusel on hindamatu tänu kohapeal. Ja rääkides vabatahtlikega just sellest, et suur hirm on, et eestlased ka hakkavad väsima Ukraina rinde ning humanitaarabi toetamisest, aga raskemad kuud on alles ees. Üks asjaosalistest tõdes aga, et  eestlased on olnud väga suured ukrainlaste toetajad  algusest peale ja tegelik murekoht on rohkem selles, et Eestis ei ole praktiliselt enam midagi saata, mida vaja on. Samuti on palju tehnikat – ennekõike generaatorid, poelettidel kallid, kuna odavamad on ära ostetud ja paljud juba ka Ukraina poole teele saadetud. Küll aga on näha, et paljudel inimestele on soov aidata ja iga annetaja andis pigem rohkem kui vähem. 

Siinkohal aga kutsume üles kõiki jätkuvalt toetama erinevaid Eesti MTÜ-sid, kes toimetavad abi nii rindele, kui tsiviilisikutele. Rasked kuud on ees ootamas ja iga väike ning suur panus aitab ning hoiab inimeste südamed soojas. Tähtis on, et annetused tehakse enda jaoks kindlatesse kanalitesse, ennekõike Eestis tegutsevatele MTÜ-dele, kes toetavad ukrainlasi humanitaarkriisis. Kindlasti jätkame ka Jahinaistega Ukraina toetamist! Kogume jätkuvalt raadiosaatjaid, sooja pesu, konserve, lisaks magamismatte, magamiskotte ja talveriideid. Saadetisi pannakse teele vähemalt korra kuus. Väga on puudu hetkel varjevõrkudest kohapeal ja iga võrk on juba tegemise ajal ära jaotatud. Varjevõrkude punumise kohta leiab infot: Aitan Kaitsta. Tee jõulukingiks aeg, leia aega, et astuda läbi varjevõrkude punumise punktidest ja löö käed külge! Samuti on oodatud soodsa hinnaga või annetusena generaatorid, 4-veolised autod ja taktikaline varustus. Hetkel on teada, et rindelistel on kõigest puudu ja igal võimalusel toimetatakse kõik kogutud asjad esimesel võimalusel kohale.

Rahulikku talveaega!

You must be logged in to post a comment.