Eesti Jahinaised, Jahimeeste Selts ning Keskkonnainvesteeringute keskus korraldavad noortele jahi- ja looduslaagri

/ / MUUD ÜRITUSED

21. juuni teavitati MTÜ Eesti Jahinaisi, et projekt: „Jahi- ja loodusretk/laager põhikooli II kooliastmele läbi pärandkultuuri ja praktilise tegevuse looduses“ ,on saanud KIK poolt toetuse. Rõõmustav uudis tähendab seda, et 24.07-26.07 ootame kõiki jahindus- ja loodushuvilisi noori ning peresid Roosta puhkekülla osa saama põnevast laagrielamusest.

Laagris kohtutakse jahikoertega, tehakse demojaht modernse jahiäppiga Huntloc, vestetakse noaga männikoorelaevukesi, meisterdatakse luudest, nahkadest ja sulgedest meeneid, tutvutakse jahitrofeedega ja õpitakse ka jahimehe põhitõdesid. Lisaks on plaanis retk tutvumaks kohaliku ajalooga, loodusega, loodussaaduste korjamiseks, maalitakse, jutustatkse jahijuttu, grillitakse ja tutvutakse jahilaskmise, jahitiiru, jahiohutuse põhitõdedega. Kohapeal on võimalik ka tutvuda ulukitoodetega ning kasutada neid söögivalmistamisel.

Oodatud on noored vanuses 12-15a ja täiskasvanud. Laagri osalustasu on 50€ ja sellega kaetakse nii toitlustus, majutus kui ka tegevused. KIK toetustega kaetakse osaliselt majutus, loengutasud, tegevused ning materjalid. Osavõtt on piiratud. Registreerimine ja info jahinaised@gmail.com ning Livia Roomets +372 501 0485.

Laagri viivad läbi Jahinaised. Loenguid viivad läbi lisaks Peeter Hussar (jahindusspetsialist, EJS), Herko Sunts (Huntloc meeskond), Tiit Randla (ornitoloog ja keskkonnaspetsialist), Ülle Palumets (Ruila põhikool käsitöö- ja kunstiõpetaja, pärandkultuur Viljandi Kultuuriakadeemia), Aarne Taal (lasketiir, jahindusspetsialist).

You must be logged in to post a comment.