100 lasteaia kasvatajat ja õpetajat

/ / MUUD ÜRITUSED

Veel enne jaane, vahetult kooli- ja lasteaia aasta lõppu jäi põnev kutse Lihula lasteaeda, kus viidi läbi Pärnumaa lasteaiakasvatajate loomepäev. Kasvatajatele jättis laste külastus hea mulje ning Jahinaisi kutsuti uuesti esinema. Seekord oli ajalimiit 45 minutit ja kuidagi ei jõudnud midagi käelist selle ajaga teha, siiski saime jutusoonele ja mekkimiseks oli laual ka karukonserv ning põdramaksapasteet. Esmane hirm, et ehk kuumal suvepäeval pasteet ja konserv ei ahvatle, osutus valeks, kõik prooviti ära ja sai juurdegi tehtud.

Päeva eesmärk oli tutvustada Jahinaiste ja jahimeeste tegevusi Eestis. Rääkisimie keskkonnakaitsest ja noorte loodusharidusest. lasteaiakasvatajaid oli 100 ringis ja jagatud kolme gruppi. Esimese grupi tagasiside oli, et liialt sai noortest, lastest ja keskkonnast räägitud. Nemad tahtsid kuulda, mis on jaht, kuidas see käib ja milliseid jahiliike on. Samuti enda kogemusi ja jahielamust sooviti kuulda. Laste ja noorte probleemidega on nad juba kursis.
Järgmise esitluse alguses sai pakutud välja, et räägime päris jahist ja nii nagu see päriselt käib. Seltskond oli nõus ja esialgne hirm, et just täiskasvanud tahavad ümbernurga juttu rohkem ning pelgavad jahti kui eluviisi sai ka ümber lükatud. Tagasiside oli väga positiivne, sooviti ka mitmesse lasteaeda lastele rääkima kutsuda ja ka mõte, et Jahinaised püüavad võimalikult palju jahindusele praktilist väärtust anda – lisaks trofeele, jahiloole ja lihale oleme püüdnud kasutada ka võimalikult palju nahku, luid, sulgi, hambaid jne ehete või tarbekaunistuste meisterdamiseks. Samuti avaldas muljet karusalv, mida nii mõnigi teadis vanarahva tarkusest kõigi haiguste vastu töötavat.

Päev oli kuum ja tegevusi oli kasvatajatel terve päeva jagu, siiski anti tagasisideks ka mõned eredamad hetked jahindusalase ettekande näol. Ise jäime üritusega rahule ja loodame edaspidi ka rohkem lasteaedadega tegeleda. Sellel suvel kohtab Jahinaisi ka suurel jahimeeste kokkutulekul Kiltsi lennuvälja lastealal ning KIK on andnud oma toetuse pärandkultuuri- ja jahindusteemalise laagri korraldamise. Uudiseid jagame ka edaspidi!

Loomepäeva jahi esitluse viisid läbi Jahinaine Eneken Valdmaa ja Maria Põhako

Kaunist suve jätku

PS pildivalik on kesine, kuna ei tulnud selle pealegi, et oleks pidanud eraldi fotograafi ka kaasa vedama.

You must be logged in to post a comment.